Konkursi, zināšanu olimpiādes, ideju sanāksmes, attīstības un biznesa spēles, ideju un uzņēmējdarbības inkubatori, prakses zināmos Latvijas uzņēmumos, izzinošie ceļojumi pa Eiropu un vēl daudzi citi personības un profesionālo prasmju attīstoši pasākumi 3 vai 2 gadu garumā.
Projekta “Esi līdesirs” divgadīgās profesionālās pilnveides izglītības programmu “Uzņēmējdarbības pamati” Engures vidusskolā pedagoģes Mārītes Bērziņas vadībā realizē jau 4 gadus.
Arī vakar, 13. septembrī, skolā viesojās “Esi līderis!” lektores, lai informētu 10. un 11. klases skolēnus par iespēju pieteikties programmā. Tiem audzēkņiem, kuri apgūst profesionālās pilnveides izglītības programmu “Uzņēmējdarbības pamati”, kas ir akreditēta (akreditācijas lapa Nr. AI7796), tiek piešķirta valsts atzīta profesionālās pilnveides apliecība.
Paralēli skolā apgūstamajiem priekšmetiem audzēkņiem ir iespēja ērtā un vienkāršā veidā apgūt vēl 7 uzņēmējdarbības priekšmetus, kas jauniešus sagatavos turpmākajām dzīves gaitām, darba meklējumiem, studijām vai privātai uzņēmējdarbībai.
Engures vidusskolā šo programmu neapgūst sēžot vien skolas solos – pedagoģe ar audzēkņiem dodas iepazīt pēc iespējas vairāk uzņēmējdarbības priekšmetus ārpus skolas, piemēram, mācību ietvaros ir jāapgūst “Lietišķās etiķetes” priekšmets un pedagoģe Mārīte audzēkņiem šo priekšmetu pasniedza praktiskās nodarbības veidā, iesaistot Engures novada uzņēmēju Aiju Rudovsku, kafejnīcas “Apsīte” īpašnieci.
Spied uz bildes, lai apskatītu pilnu galeriju, kā jauniešiem gāja pie uzņēmējas Apšuciemā.
Nedēļu pirms lietišķajām pusdienām (grafikā paredzētās nodarbības “Lietišķā etiķete”) dalībnieki saņēma ielūgumus uz šo pasākumu. Jauniešiem bija iespēja uzzināt lietišķo viesību veidus, galda servēšanas mākslu, galda kultūru un piedalīties lietišķās pusdienās, kā arī iepazīties ar Aiju Rudovsku – Engures novada ilggadējo uzņēmēju. Iegūtās zināšanas, emocijas vislabāk varētu raksturot divu svešu kafejnīcas apmeklētāju teiktais: ”Kaut mūsu laikos kaut ko tādu mācītu skolā…!”
Šis ir tikai vins no piemēriem, kā pedagoģe iesaista Engures novada uzņēmējus, lai nākotnes jaunie darbinieki un cerams arī darba devēji tiktu apmācībi profesionāli. Vēl minēsim kādu piemēru – aizvadītajā gadā audzēkņi devās arī uz Tukuma rajona tiesu, lai klausītos un piedalītos tiesas sēdēs.
Iespējams, ka esi gatavs uzsākt jau savu “lielo dzīvi” jau tagad, tāpēc ieskaties, kāds ir 2018./2019. mācību gada plāns programmā “Uzņēmējdarbības pamati”, un piesakies!