Laiks skrien, lido un aizlido, bet sajūtas un atmiņas mums paliek. Deviņi gadi, kas pavadīti Engures vidusskolas solā… tie ir atmiņu mirkļi, kas sniedz gan prieku, gan skumjas.  Tiksimies jau sestdien, lai godātu devītās klases audzēkņus par viņu deviņu gadu laikā paveiktajiem darbiem. Tiekamies!

Sestdien, 8.jūnijā, 97 Engures vidusskolas jaunieši piedalījās sarežģīti grūtā “Stirnu buka” posmā Saldū. Tas bija īpaši grūti, jo laiks mūs lutināja ar lielu karstumu.

Lepojamies, ka esam noturējuši 1.vietu kopvērtējumā pēc atvesto skolēnu skaita! Paldies ne tikai jauniešiem par dalību, bet arī visiem izturīgākajiem vecākiem, kuri skrēja kopā ar bērniem! Milzīgs paldies skolotājiem – Vitai, Ingai, Montai, Kasparam. Tiekamies nākamajā posmā – skriesim kā buki 6.jūlijā pa Alūksnes meža takām!

Foto: Adele Lujāne

30.un 31. maijā skolā notika ikgadējais “Gada balvas” pasākums, kurā skolēniem tiek pasniegti goda un atzinības raksti par augstiem, labiem un teicamiem mācību rezultātiem, dalību novada, reģiona un valsts līmeņa olimpiādēs, konkursos un zinātniski pētniecisko darbu konferencēs, kā arī starptautiskos vizuālās mākslas konkursos. Tika saņemtas arī naudas balvas un ielūgumi uz Engures novada izglītības iestāžu izglītojamo, viņu vecāku un skolotāju apbalvošanas pasākumu pie novada domes priekšsēdētāja G.Važas.

Apsveicam vēlreiz ar iegūtajām nominācijām un balvām:

  • “Gada klase” pamatskolā  – 6.klase un audzinātāja Simona Balašova;
  • “Gada klase” vidusskolā – 10.klase un audzinātājs Kaspars Kārkliņš;
  • “Gada skolēns” pamatskolā – Anna Marija Vārpiņa;
  • “Gada skolēns” vidusskolā – Laura Agneta Pavlovska.

Skolēnus priecēja arī interesantās nominācijas – “EVS IT speciālists”, “čaklie pirkstiņi”, gada florbolists, gada korists, gada komponists, gada volejbolists, gada viedeo montieris u.c. interesantas nominācijas.

2018./2019.mācību gadā, katrs skolēns,saņemot balvu, ieguva savā īpašumā pildspalvu ar viedu teicienu, kurš  viedu latīņu valodā rakstītu teicienu Non progredi est regredi (tulkojumā – neiet uz priekšu nozīmē iet atpakaļ.), ko arī novēlam visam Engures vidusskolas skolēnu, skolotāju un darbinieku kolektīvam.

Foto: Adele Lujāne

Nāc strādāt pie mums!

Karjeras izglītības jomā Engures vidusskolai ir izveidojusies laba sadarbība ar zivju restorānu “Bermudas” Ragaciemā. Šogad iepazīt restorāna darbību, izpētīt, kādas profesijas nepieciešamas restorāna darbības nodrošināšanai, praktiski iepazīt viesmīļa, pavāra un pavāra palīga profesiju devās abas ceturtās klases. Ar aizrautību skolēni darbojās gan virtuvē, gan viesu zālē. Par sava restorāna izveidi nākotnē aizdomājās ne viens vien ceturtklasnieks.

 

Šodien apzvana.
Kaut ko
apzvana…

Šodien iezvana.
Kaut ko
iezvana…

Šodien aizzvana.
Kaut kur
aizzvana
daļu no manis.

Šodien es iezvanos
zvanā…

/O.Vācietis/

Ieskaties, kā mūsējiem gāja pēdējā zvanā. Foto: Adele Lujāne

Komandas noslēguma pasākumā Matīsa Fogeļa ceļojošo „Matīsa balvu” ieguva Aleksis Šērs – ar iemestiem 64 vārtiem.

Rezultatīvākais spēlētājs– Aleksis Šērs

Labākais uzbrucējs – Otto Ozols

Labākais aizsargs – Klāvs Liepiņš

Labākais vārtsargs – Toms Tramdahs.

          Komanda no 01.07.2019 līdz 06.07.2019 uzlabos meistarību un vispusīgus treniņus pavadīs vadošo jaunatnes komandu treneru un Latvijas izlases spēlētāju vadībā „Arta Raituma Florbola skolas” rīkotajā vasaras nometnē Talsos.

Zelta komandas sastāvā spēlēja: Aleksis Šērs, Otto Ozols, Martins Kronbergs, Emīls Fogelis, Tomass Volodjkins, Klāvs Liepiņš, Martins Kuļšs, Dāvis Adrians Markovs, Kristians Baumanis, Markuss Valdmanis, Makss Bumburs, Toms Tramdahs.

Ģimenes diena 2019 aizvadīta ar mīļumu sirdī un plaukstošiem smaidiem. Cik gan labi, ka mums ir ģimenes. Paldies ikvienam, kurš atnāca, kurš baudīja un dalījās prieka pilnajās emocijās ar mums visiem.

Foto: Adele Lujāne (vairāk foto meklē facebook.lv profilā)

Mēs dzīvojam šeit un tagad – zemē, kur sajūtam zemes smaržu un sāļos jūras vējus. Mūsu Latvijas mainīgo dabu savos darbos attēlojuši Engures vidusskolas aušanas pulciņa dalībnieki. Skolēni strādājuši dažādās tekstiltehnikās: gobelēni, kas austi stellēs un uz rāmjiem, tekstilaplikācijas, apdrukas. Savos darbos pulciņa dalībnieki izmanto materiālus, kas neprasa papildus izdevumus, piemēram, lietotus apģērbus, kartona atgriezumus, u.c. Skolēnu darbi pabijuši dažādos konkursos un izstādēs, iegūtas arī starptautiskas godalgas un atzinības. Aušanas pulciņā darbojas gandrīz 30 bērni.

Mums pieder mūsu vēsture, bet vēlme dziļāk izprast un izzināt senču mantojumu cilvēkam parasti atnāk ar brieduma gadiem. Jostu audēju kopa “Saulesraksti” pirmo reizi kopā sanāca 2017.gada rudenī, un savus stāstus par šo zemi un tās vēsturi nu ir ieaudušas jostās. Audējas ir pētījušas senās jostas (tehnikas, materiālus, krāsas) un pēc iespējas precīzāk tās atdarinājušas. Jostu audējas ir uzsākušas darināt sev arī tautastērpus. Jostu audēju kopā darbojas 8 audējas.

Agita Pumpure ir Engures vidusskolas aušanas pulciņa un Engures jostu audēju kopas “Saulesraksti” skolotāja, bet aušanu savulaik ir mācījusi Tautas lietišķās mākslas studiju dalībniekiem Engurē un Tukumā, skolēniem Engures Mūzikas un mākslas skolā un saviem 4 bērniem. Lai varētu kādam kaut ko iemācīt, pašai visu mūžu ir bijis jāmācās. Jāmācās jaunas tehnikas un paņēmieni radošo darbu veikšanai. Jāmācās, kā motivēt mazo skolnieku, kurš vēl tikai iesācis aust pirmo lupatu deķīti. Skolotāja lielākais gandarījums ir skolnieku panākumi. Šajā izstādē būs apskatāmi lielo un mazo audēju darbi, kam viņa ir mācījusi aušanu pēdējos divus gadus, bet nozīmīgākos savas radošās praktiskās darbības virzienus apkopojusi albumā.

Mīļie, ģimene ir vissvarīgākais, kas dzīvē ir. Tas ir siltums, tas ir mīļums, tā ir piederības sajūta. Tāpēc Engures vidusskola atbalsta dienas, kad svinam kopā būšanu – “Ģimenes dienu”. Šogad mīļi gaidīsim Jūs uz koncertu, lai kopā pavadītu laiku un iemūžinātu kopā būšanu jaukās atmiņu bildēs. Tiekamies!

Matīsam būs jāpiedalās Pasaules čempionātā florbolā vīriešiem U19 izlasēm, kas notiks Kanādas pilsētā Halifaksā, kas norisināsies no 8. līdz 12.maijam.Latvijas vīriešu U19 izlase spēlēs A divīzijas A apakšgrupā – kopā ar Somijas, Šveices un Norvēģijas izlasēm.

Turnīra pirmajā dienā latvieši spēkosies ar norvēģiem, 9.maijā mūsējo pretinieki būs šveicieši, bet 10.maijā – somi. Lai iekļūtu pusfinālā, mūsējiem jāizcīna vismaz otrā vieta grupā. 3.vieta apakšgrupā dos tiesības spēlē par 5.vietu pasaulē, bet 4.vietai būs jāsacenšas ar B apakšgrupas tādas pašas vietas ieguvējiem, lai nosargātu savu vietu A divīzijā

Iepriekšējā pasaules čempionātā, kas notika pirms diviem gadiem, Latvijas izlase izcīnīja 5.vietu.

Matīss spēlē FK Talsi/ NSS Krauzers sastāvā un aizvadīja ļoti labi sezonu, palīdzot savai komandai izcīnīt 4.vietu Elvi florbola virslīgā. Pagājušajā nedēļas nogalē Matīss ar U19 izlases jauniešiem piedalījās turnīrā Somijā.

Gustavs Dornis ieguvis augsto sasniegumu Zemgales reģiona angļu valodas olimpiādē – 2.vietu.

26.04.Jelgavā pulcējās 127 Zemgales reģiona 7.un 8.kl.skolēni, kas bija izturējuši 2 kārtas, lai nokļūtu labako skolēnu vidū, kuri lieliski pārvalda angļu valodu. Engures vidusskolu pārstāvēja 8.kl. skolēns Gustavs Dornis.

Rezultāti un vietu sadalījums veidojās kā sporta sacensībās – viens punkts izšķīra vietu sadalījumu labāko skolēnu vidū. 98 punkti – 2.vieta, 97 punkti – 3.vieta. Tukuma pilsētas skolas un Engures vidusskolu kopumā pārstāvēja 4 skolēni, taču tik augstu rezultātu izdevās sasniegt tikai Gustavam.

Paldies skolotājam Aivaram Treidim, paldies Gustavam un viņa ģimenei par atbalstu.

Visi aktīvie sportisti no Engures vidusskolas 29.aprīļa rītā devās uz Tērveti, lai tur skrietu kā stirnas pa meža taku.
Prieks paziņot, ka jau otro reizi pēc kārtas esam izcīnījuši pirmo vietu pēc atvesto skolēnu skaita – kopā mēs bijām 117 dalībnieki un kopīgiem spēkiem izcīnījām arī 7.vietu kā stiprākā komanda! Kopā mēs varam un kopā mēs darām!Noteikti jāuzslavē ir mūsu skolēnu labākos rezultātus:
-Deniss Beļinskis U20 grupā izcīnīja 4.vietu un viņam pietrūka  tikai 12 sekundes, lai iegūtu  3.vietu;
– Samantai Ratniecei izcīnīja 5.vietu;
– 2.kases audzēknis Tomasam Stūrniekam izcīnīja  7.vietu  no 165 dalībniekiem savā grupā!Sporta skolotāja Indra Kregere  stāsta: “Startējam ar ļoti labiem rezultātiem, bet ir kur augt!”

Nākamais posms gaidāms 8.jūnijā Saldū! Bet vispirms  mūsējie piedalīsies 19.maija Rīgas maratonā.

Paldies visiem mūsu jauniešiem un skolotājiem par piedalīšanos, kā arī vecākiem par atbalstu!

Un paldies mūsu fotogrāfei Adelei Lujānei par skrējiena iemūžināšanu.

Vairāk bildes meklē mūsu facebook lapā.

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums aicina apmeklēt karjeras atbalsta pasākumu “Karjeras diena 2019”, kas  norisināsies 2019. gada 2.maijā, no plkst.10.00 līdz 15.00.

Interesentiem būs iespēja vairāk uzzināt par profesionālās izglītības attīstības tendencēm modes, stila un dizaina jomā, tūrismā, komerczinībās, viesmīlības, ēdināšanas un pārtikas ražošanas jomās, kā arī piedalīties prezentācijas un citos pasākumos.

Norisies vieta:

  • Nīcgales ielā 26., Rīgā – Ēdināšanas pakalpojumu nodaļā, Viesmīlības pakalpojumu nodaļā, kā arī Modes, stila un dizaina nodaļas, tikai profesijai -interjera noformētāji, no plkst.11.30 līdz 15.00. Dalībnieku reģistrācija notiks 1.stāvā,tehnikuma foajē.
  • Marijas ielā 4., Rīgā -Tūrisma un komerczinību nodaļā, Pārtikas ražošanas nodaļāun Modes, stila un dizaina nodaļā, no plkst.10.00 līdz 12.30. Dalībnieku reģistrācija notiks 1.stāvā,tehnikuma foajē.
  • Sporta ielā 1., Preiļos -Preiļu struktūrvienībā.

 

Par iespēju apmeklēt tehnikumu, lūdzam informēt elektroniski: rtrit@rtrit.lv, norādot apmeklējuma laiku.