Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar biedrību “Papardes zieds” īsteno izglītojošos pasākumus skolēniem par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem Eiropas Sociālā fonda projekta “Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilakses pašvaldībās” ietvaros. Engures vidusskolas 6., 7. un 10. klases skolēniem tiks vadītas trīs nodarbības katra 90min. gara.
6 .un 7.klases tēma:Attiecības – attiecību veidošanās principi, veiksmīga attiecību veidošana, atbildība un cieņa attiecībās, kopīgu lēmumu pieņemšana, problēmsituāciju iespējamie risinājumi attiecībās ar draugiem, vecākiem.
10.klases tēma: Lēmums – attiecību veidošana, prasmes pieņemt lēmumus (t.sk seksuālu attiecību uzsākšanai), pašapziņa, vienaudžu un mediju ietekme, sekstings.
6.un 7.klases tēma: Sekstings (jeb seksuāla rakstura īsziņu un video sūtīšana, izmantojot mobilos tālruņus) – nodarbībā tiek runāts par drošību internetā, par sociālajos tīklos un aplikācijās pieejamās informācijas par lietotāju riskiem, tiek analizētas konkrētas sekstinga situācijas un sniegti padomi, kā sevi pasargāt. Izglītojošo nodarbību programmu un izdales materiālus ir veidojuši medicīnas, psiholoģijas un izglītības jomas speciālisti sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru. Nodarbības vada sabiedrības veselības speciālisti, jauniešu konsultanti. Nodarbībās tiek izmantotas neformālās izglītības metodes, veicinot iespējami aktīvu skolēnu iesaistīšanos un līdzdarbošanos.
10.klases tēma: Kontracepcija – ģimenes plānošanas un izsargāšanās nozīme, savstarpējā komunikācija attiecībās par savu un partnera veselību, jauniešiem piemērotas kontracepcijas metodes.
6. un 7.klases tēma: Pubertāte – emocionālās un fiziskās pārmaiņas pubertātes laikā, uzsverot, ka šīs pārmaiņas ir normāla un neatņemama dzīves sastāvdaļa, kā arī higiēnas nozīmi, veselīgas pašapziņas veidošanos un mediju ietekmi. Šī nodarbība notiek atsevišķi zēniem un meitenēm.
10.klases tēma: STI (seksuāli transmisīvās infekcijas) – atbildība par savu un partnera seksuālo veselību, rūpes par savu reproduktīvo veselību (t. sk. ārsta apmeklējumi), STI un izsargāšanās no tām.
Izglītojošo nodarbību programmu un izdales materiālus ir veidojuši medicīnas, psiholoģijas un izglītības jomas speciālisti sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru. Nodarbības vada sabiedrības veselības speciālisti, jauniešu konsultanti. Nodarbībās tiek izmantotas neformālās izglītības metodes, veicinot iespējami aktīvu skolēnu iesaistīšanos un līdzdarbošanos.