Skola realizē šādas izglītības programmas:
Ierodoties skolā pieteikt savu bērnu uz 1.klasi (jāpiesaka līdz 10.08.2024.) jāiesniedz:
Medicīniskā karte ir jau izveidota katram pirmsskolas izglītības iestādes audzēknim, un tiek izsniegta vecākiem, bērnam mainot izglītības iestādi. Ar medicīnisko karti tālāk jādodas pie ģimenes ārsta, kurš izvērtē bērna veselības stāvokli un nosaka veicamās pārbaudes. Vecāku pienākums ir informēt skolu par bērna veselības stāvokli, piemēram, pavājinātu redzi, dzirdi un citiem veselības traucējumiem, specifiskām īpatnībām un citiem apstākļiem, piemēram, organisma alerģiskām reakcijām.
Kas jāprot pirmklasniekam, uzsākot skolas gaitas?
Izglītības un zinātnes ministrija informē, ka saskaņā ar pirmsskolas izglītības vadlīnijām nākamajam pirmās klases skolēnam (MK noteikumi Nr.716 „Noteikumi par valsts pirmskolas izglītības vadlīnijām un izglītības programmas paraugiem”)
Topošajam pirmklasniekam jāmāk lasīt atsevišķi vārdi un jāsaprot izlasītais. Lai bērns to varētu, viņam ir jābūt izpratnei par skaņām, jāspēj sadzirdēt skaņas un tās atdalīt. Galvenais ir veidot izpratni par to, kā veidojas un no kā sastāv vārds un spēt izlasīt atsevišķus vārdus.
Bērnam, uzsākot mācības, būtu jāmāk rakstīt visi alfabēta rakstītie burti – mazie un lielie.
Pirmklasniekiem, aizejot uz skolu, būtu jāmāk noteikt skaitļa sastāvu 10 apjomā. Tas nozīmē noteikt, kādos veidos var salikt 10 (tas nozīmē saprast, no kādām divām lietu vai objektu grupām var salikt kopā 10: 1 un 9, 2 un 8 utt. Bērnam ir jāpazīst cipari, jāraksta cipari, jāpazīst pamata ģeometriskās figūras, strādāt ar dažādiem mēriem.
Šī mācību joma ietver zināšanas par sevi, sabiedrību, drošības noteikumiem. Tāpat bērniem būtu jāzina Latvijas valsts simboli, valsts ideja un jāizprot cieņa pret valsti.
Bērns novēro dabu tuvākajā apkārtnē un var aprakstīt, kādi ir augi, dzīvnieki, zemes virsma, zina, kā vērot dabu un nenodarīt dabai pāri.
Bērns prot veikt dažādus rokdarbus, mācās darboties ar dažādiem rīkiem – griež ar šķērēm, līmē, ver. Bērns stāsta par sava darba ieceri, plāno savas ieceres īstenošanas soļus,
Tas ietver muzicēšanu ar dažādiem instrumentiem, dziedāšanu, dejošanu, zīmēšanu, gleznošanu.
Šī mācību joma veido izpratni par veselīgu dzīves veidu kā ieradumu. Tāpat bērnam jāprot dažādos veidos pārvietoties, pārvarēt šķēršļus, būt fiziski attīstītam, piedalīties rotaļās un spēlēs
Topošajam pirmklasniekam jāzina:
Svarīgi! Mācību piederumi un lietas, kas jāiegādājas vecākiem
Lietas, kuras ir ļoti svarīgi iemācīties kopā ar savu bērnu pirms ierašanās Engures vidusskolā
Jāiemācās sasveicināties – LABRĪT, LABDIEN, UZ REDZĒŠANOS, lietot vārdus PALDIES, LŪDZU, ATVAINOJIET, PIEDOD, kā es varu palīdzēt…
Mājās ir jāiemāca: būt organizētam,rūpēties par savām lietām, nepārvietot citu lietas, ievērot noteikumus un paradumus.
Jāiemācās atbilstīga uzvedība! Skaļi papēži pasākuma vai stundas laikā – nepatīkama parādība. Tikpat nepatīkama, kā sarunas pa mobilo telefonu nepiemērotā laikā. Tā mēs mācāmies būt audzināti un taktiski cilvēki, un no mums to mācās bērni.
Jāiemācās sajūsmināties un mīlēt! Mīlēt savu klasi, interesēties par norisēm tajā, par sava bērna un viņa klasesbiedru panākumiem. Bērns, kurš zina, ka viņu mīl un tic viņam – sasniedz daudz vairāk.
Jāiemācās labvēlīgi izturēties pret skolotāju! Skolotājam ļoti vajadzīgs Jūsu atbalsts, Jums, savukārt nepieciešams skolotāja atbalsts. Bērnam nepieciešama sapratne un cieņpilnas attiecības starp viņam tik svarīgiem cilvēkiem – skolotāju un vecākiem.
Skolā ir pieejams:
Mīļie vecāki!
Veidosim cieņas pilnu sadarbību, atbalstu un ieinteresētību jūsu bērnu izglītošanā!